Rekreacja w okolicy

Muzeum w Wiślicy

Muzeum archeologiczno-historyczne, oddział Muzeum Narodowego w Kielcach; ulokowane w Wiślicy, 15 km na południe od Buska-Zdroju. Siedzibą muzeum jest, wzniesiony w 1460 roku, gotycki dom Długosza w Wiślicy. Muzeum utworzono 20 maja 1966 roku z inicjatywy Zespołu Badań Nad Polskim Średniowieczem. Do 2017 roku funkcjonowało jako Muzeum Regionalne.

Zapraszamy do otwartego po modernizacji Muzeum Archeologicznego w Wiślicy.
W związku z dużym zainteresowaniem konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Bilety można zarezerwować telefonicznie lub online na stronie bilety.mnki.pl Rezerwacja telefoniczna: tel. 730 729 200, 41 300 20 69

Jazda konna w ośrodku jazdy konnej i hipoterapii – HIPPOLAND

Oferta:

  • jazda konna dla początkujących i zaawansowanych,
  • hipoterapia,
  • imprezy integracyjne
  • przejażdzki na kucyku
  • kuligi
  • przejażdzki bryczką,
  • wyjazdy w teren, rajdy.

Spływy kajakowe Nidą

Spływy kajakowe najcieplejszą rzeka Polski –  Nidą.  Wypożyczanie kajaków, kapoków, wioseł

       

Ciuchcia  Express Ponidzie

Przejażdżka zabytkową, doskonale zachowaną ciuchcią zapewni wszystkim bardzo pozytywne wrażenia. Przemierzając powoli zapomniane zagajniki, ukryte przez lata miejsca, nie spiesząc się, podziwiamy niezwykłe krajobrazy, chłonąc niepowtarzalny klimat tego regionu. Trasa Ciuchci biegnąc wzdłuż malowniczych zakątków Ponidzia, łączy dwa obfitujące w atrakcje turystyczne miasta – Pińczów i Jędrzejów.

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie

Wizyta w Europejskim Centrum Bajki to prawdziwa podróż w krainę marzeń i snów. To niepowtarzalne miejsce, które inspiruje do sięgania po literaturę oraz służy pielęgnowaniu pozytywnych wartości wśród dzieci, ale także i dorosłych.

Na odwiedzających Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie czeka niezwykła wystawa pt. „Bajkowy świat” utrzymana w charakterze interaktywnej zabawy przy wykorzystaniu m.in. technik multimedialnych. Odwiedzając ECB dzieci i dorośli znajdą się w wyśnionej bajce, pełnej kolorów i niespodzianek.

Muzeum Polskiej Motoryzacji XX wieku „Polska na Kołach” w Busku Zdroju

„Polska na Kołach” jest pierwszym i jedynym w kraju Muzeum poświęconycm dokumentowaniu oraz gromadzeniu wyłacznie polskich eksponatów motoryzacyjnych. Zakres gromadzonych zbiorów obejmuje okres historyczny XX wieku.

Muzeum „Polska na Kołach” jest zlokalizowane w m. Podgaje w odległości dokładnie 2,6km od drogi krajowej nr 73. Zbiory Muzeum udostępnione zwiedzającym w wybrane weekendy wyłącznie po telefonicznym lub mailowym uzgodnieniu terminu!

e-mail: moto@polskanakolach.pl
tel: 604 16 15 10

Wycieczki rowerowe

Ścieżki rowerowe:
– 18 km trasa rowerowa oddana do użytku w 2009 roku Busko- Wełecz – Kameduły
– Trasa piesza i rowerowa ( 3km ) :Busko-Zdrój – Radzanów ( kąpielisko rekreacyjne) 
Dzięki trasom spacerowym po Busku poznamy dokładnie Park Zdrojowy, który połączony jest z rynkiem malowniczą Aleją Mickiewicza, czy starówkę zdrojową biegnącą wzdłuż ul. 1-go Maja z willami przyjmującymi pierwszych kuracjuszy jak np.„Oblegorek” z 1903 r. czy „Słowacki” z 1917 r.